KVS MORAVIA VSP 9190 SIMON - kamna na pevná paliva, šířka 400 mm, 7-9kW   (VSP 9190)

Tyto výrobky prodáváme jen přímo na naší provozovně.
Dopor. prod. cena s DPH / ks
m
Prodejní cena bez DPH / ks
m
DPH
21 %
Prodejní cena s DPH / ks
m
Dostupnost:
0 ks
Číslo zboží:
VSP 9190
Název skupiny sortimentu:
Výrobce:
KVS EKODIVIZE a. s. - závod Dvorce
Barva:
ANTRACIT, BORDÓ
Šířka:
400 mm
Výška:
855 mm
Hloubka:
600 mm

Tyto výrobky prodáváme jen přímo na naší provozovně.
V ceně je dovoz výrobku na adresu zákazníka, a to jen v regionech Brno, Brno-venkov. Do sousedících regionů (Břeclav, Hodonín, Znojmo, Vyškov, Blansko, Třebíč a Žďár nad Sázavou) je dovoz podle individuální domluvy (za příplatek). Druhou možností je osobní odběr na naší provozovně. Tyto výrobky tedy nezasíláme!!!


Kamna na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9190 Simon jsou určena k vytápění, vaření a ohřívání pokrmů. Rozměrné topeniště na palivové dřevo umožňuje použiti polen o délce do 300 mm a průměru do 150 mm.
Kamna Simon v designu rustikálního stylu si získala již řadu zákazníků, kteří oceňují především jejich vzhled, prosklená dvířka topeniště a možnost ohřevu či vaření pokrmů díky plotně, kterou jsou tato kamna opatřena. Kamna se hodí jak do starších tak i do moderních interiérů. Ideální je umístit tyto kamna do volného prostoru, protože jsou svou konstrukcí předurčena hlavně k vytápění. Sálavé teplo do prostoru je vyzařováno všemi směry nejvíce však zepředu a plotnou.

Kamna KVS MORAVIA typ 9190 Simon jsou určena především pro použití doporučeného paliva jako jsou dřevo a dřevěné brikety.
Tento typ propojuje výhody krbových kamen a sporáku, protože kromě vaření a vytápění okouzluje tím, že je možné vidět i plápolající oheň přes prosklená dvířka topeniště. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.

Topeniště je tvořeno tradičně šamotovými deskami o síle 40 mm a robustním litinovým dnem obloženým žárobetonem a otočným litinovým roštem. Dvířka topeniště jsou prosklená. Ve spodní části kamen jsou dvířka popelníku. Držadla dvířek mají dřevěné rukojeti - při provozu nejsou tak žhavé a lze s nimi manipulovat holou rukou. Vzhledem k tomu, že má tento typ rozměrná vstupní dvířka do topeniště (šířka 160 mm x výška 175 mm), mohou se do něj vkládat polena o průměru do 150 mm a délce do 300 mm. Z tohoto pohledu bude tento typ vhodnější, pokud preferujete vytápění před pečením a vařením.

Intenzita hoření se reguluje přívodem primárního a sekundárního vzduchu. Primární vzduch se ovládá na dvířkách popelníku pomocí vzduchové růžice. Další předehřátý vzduch je přisávám do topeniště pomocí otvorů v zadním šamotu a ovládá se táhlem, jehož zakončení je na přední stěně kamen pod dvířky topeniště. Dále se na spalování podílí vzduch, který je přisáván drážkami dvířek topeniště. Tento nelze regulovat. Vlivem přívodu těchto dalších vzduchů dochází v topeništi k tzv. dvojitému spalování, kdy jsou plyny vytvořené během hoření ještě jednou spáleny. Díky tomuto procesu dochází k efektivnějšímu využití přiloženého paliva v maximální možné míře.


Charakteristické vlastnosti:
- vhodná k vytápění větších prostor
- plotna k vaření nebo ohřívání pokrmů
- velká výhřevnost sálavým teplem do prostoru
- rozměrné topeniště pro palivové dřevo délky do 300 mm
- vývod do komínu o průměru 120 mm lze umístit zezadu, nebo z plotny
- jednoduchá regulace výkonu pomocí primárního a sekundárního vzduchu
- doba hoření bez přikládání může být i více než 4 hodiny

Jmenovitý tepelný výkon (JTV): 7,0 kW
Regulovatelný výkon: 7 - 9 kW
Vytápěná plocha: 125-150 m3
Průměr kouřového hrdla: 120 mm
Rozměry kamen (šxvxh): 400 x 855 x 600 mm
Rozměry topeniště (šxvxh): 225 x 350 x 320 mm
Minimální komínový tah: 12 Pa

Účinnost při JTV: 82 %
Hmotnost: 103 kg
Doporučené palivo: dřevo a dřevené brikety
Provedení plotny: ocelová broušená
Třída energetické účinnosti: A+
Doplňky (ovládací prvky): dřevěné
Barva: antracit, bordó

Příslušenství - (je vloženo do zásuvky ve spodní části spotřebiče):
kuták (pohrabáč) 1 ks
čistící lopatka 1 kus
zaslepovací kryt 1 sada
rukavice 1 ks (Rukavici používejte pro manipulaci s ovládacími prvky spotřebiče (držadly). Rukavice nesmí přijít do kontaktu s přímým ohněm.)

Dodávané varianty naleznete v aktuálním CENÍKU VÝROBCE.

Ukázka zabaleného výrobku 9100, jeho rozbalení, instalace, zprovoznění, provozu a údržby. U ostatních verzí sporáků je to velmi podobné-například modely 9112, 9114, 9170, 9180, 9190 nemají dva rošty (letní a zimní), ale mají jen jeden hlavní rošt. Modely 9112, 9170 a 9180 mají potom čistící otvor pod troubou snadno otevíratelný (dvířka) a nemusí se tak pro přístup k čistícímu otvoru sundávat čelní panel a odšroubovávat krytka čistícího otvoru:


Než nám pošlete dotaz, tak si, prosím Vás, přečtěte tyto nejčastější dotazy:
http://www.levnesporaky.cz/zpravy/index.asp?zskup=20
Vždy nám přesně uvádějte na jaký výrobek díl potřebujete !!!
Jaké údaje pro vyhledání správného výrobku potřebujeme zjistíte po kliknutí vlevo na danou kategorii zboží
( například pokud máte výrobek Gorenje tak na kategorii "GORENJE a MORA náhradní díly" ).

Prodejce:
Obchodní oddělení
Obchodní oddělení
Mail
kleiner@levnesporaky.cz
Telefon
549210297, 549210298
+ Přiložit soubory
?